fbpx
08.09.2021

Port Artur kinkis 588 erilist koolikotti koos koolitarvikutega

Sel aastal sai Port Arturi traditsioon – kinkida kõikidele Pärnu linna ja osavaldade esimesse klassi minejatele koolikott – juba 15 aastaseks. Selle aasta kotid olid aga erilised. Nimelt toodeti need ühe Pärnu õmblusvabriku tootmisjääkidest.

„Ringmajandus on muutumas aina aktuaalsemaks ning otsisime võimalust, kuidas saaksime lastele kinkida kvaliteetseid kotte, mis oleksid vastupidavad ning mida ei peaks tellima maailma teisest otsast. Oleme ise äärmiselt rahul tulemusega ning tunneme heameelt, et muidu ära visatav materjal sai uue elu ning saime teha koostööd kohalike ettevõtjatega“, sõnas Port Arturi turundusjuht Liisa Mägi.

Kotid tootnud ettevõte Digitikand juht Siiri Rae sõnul on tal selliste projektide üle suur heameel. „Nähes igapäevaselt kui palju toodetakse asju, millest jääb järgi tohutult tootmisjääke, täiesti korralikku ja kvaliteetset materjali, mis muidu läheks prügisse, olen võtnud pisut oma südameasjaks, et propageerida ringmajanduslikku mõtteviisi, et need materjalid saaks uue elu mõnes uues vormis.“

Lapsed leidsid kotist joonistusploki, vihikud ja pliiatsid. Kõiki koolitarvikuid kaunistab tarkuse sümbol öökull.

Kaubanduskeskuse tegevjuhi Mari-Liis Lembitu sõnul on heatahtliku ettevõtmise mõte panustada meie Pärnu kohalikule kogukonnale. “Soovime anda omaltpoolt panuse koolitee alustajate ja nende vanemate valmisolekusse ja selle aasta kottide puhul hoida keskkonda ning toetada ka meie kohalikku ettevõtlust”.

Sel aastal said kingikoti 588 linnas või osavallas kooliteed alustavat last, keda kingitus esimesel koolipäeval klassis ees ootas. 

Vaata kõiki